Last minute Bulharsko

Bulharsko

Bulharsko

Potápění v Bulharsku

Potápět v Bulharsku se lze buď ze břehu, nebo z lodi, kterou si lze najmout. Potápěčský servis není valný, proto se doporučuje spoléhat spíš na vlastní výbavu. V Primorsku působí bulharská firma Poseidon s potápěčskou základnou, kde je možné si naplnit láhve, zapůjčit si kompletní výbavu nebo využít nabídky tzv.discovery scuba diving (poznávacího potápění pro turisty). Akce včetně instruktáže přijde asi na 20 EUR. Běžný půldenní výjezd na laminátové lodi do vybrané lokality stojí asi 10 EUR. Domluvíte se česky.

Pro potápění jsou vhodnější jarní a podzimní měsíce, kdy je voda chladnější a viditelnost obvykle lepší. Viditelnost je zhruba do 8-15 m, je ovšem samozřejmě závislá na dané lokalitě. Teplota vody je mimo sezónu v 10 m pod 15°C, ve 20 m kolem 8°C. Záleží na počasí. Podmořský život je celkem pestrý. Všudypřítomné jsou slávky jedlé (midi), mořští krabi, koníci, jehly, medůzy, rejnoci a platýzi (kalkan). Ve větších hloubkách se lze setkat se žraloky černomořskými, ropušnicemi, hlaváči či dravými mušlemi rapana.

Potápění v Bulharsku je také výletem do historie za vraky lodí

Na mnoha místech je možné narazit na vraky potopených lodí. Například v Primorsku v zálivu Paraskevi je v hloubce 18 -25 m vrak francouzské lodi Zak Fersene, potopené r.1929. Mys Ordovitza u Kitenu byl antickým přístavem a také zde byl nalezen potopený vrak. U Černomorce je vrak staré dřevěné lodě, ale také železné lodě z 2.světové války. Běžně se při ponorech nacházejí kotvy a střepy antických amfor.

Bližší informace o potápění v Bulharsku a podrobnosti ohledně zapůjčení potápěčské výbavy se dozvíte na www.poseidonet.cz

Kompletní nabídka zájezdů do Bulharska zde >>>